.

.

21 Ağustos 2007 Salı

Krystian Bala
Şu aşağıdaki haberi bu pazar gazetede okudum, kestim sakladım. sonra internette araştırdım, doğruymuş. neler oluyor şu hayatta diye size de anlatayım istedim.

"Polonya’da Pandora’nın kutusu açıldı ve 2000 yılında işlenmiş bir cinayet çözüldü. ‘Polonya neresi, burası neresi’ demeyin, haber 3. sayfa sınırlarına sığmayacak kadar enteresan. Olay şu: Polis yedi yıl önce işadamı Dariusz J.’nin cesedini nehirde yüzer vaziyette bulmuş. Öldürülmeden önce tüyler ürpertici işkencelere maruz kaldığı belliymiş. Domuz bağıyla bağlanmalar, kesik ve yanık izleri, telaffuzu bile zor bir sürü iç bulandırıcı şey… Polisiye roman yazarı Krystian Bala iki hafta önce bu cinayetin zanlısı olarak tutuklandı. Çünkü 2003 tarihli kitabı ‘Amok’ta anlattığı cinayet, polisin 7 yıldır çözmeye uğraştığı Dariusz J. cinayetiyle aynıymış. Hem de en küçük ayrıntıya kadar. Yazarın savunması kusursuz bir cinayet yaratırken, çok etkilendiği bu olaydan yararlanmaya karar verdiği yolunda... Polisin iddiası da sağlam; romanda kamuoyundan titizlikle gizlenen, dolayısıyla gerçek katilden başka kimsenin bilemeyeceği ipuçları yer alıyormuş. Yazarın eski karısıyla öldürülen işadamı da meğer sevgiliymiş. "

gülenay börekçi 19.08.2007 akşam

3 yorum:

Abi dedi ki...

"temel içgüdü'yü hatırlattı..
güzel hikâye.. bi önceki yazında da s.king'in orada burada çaktırmadan dolaşıp kitap imzalaması tam O'na yaraşır bir hareketti..:))

gülçin dedi ki...

seçici algılama herhalde bendeki. koskoca gazeteleri evirir çevirir bu haberleri bulurum :))

denız dedi ki...

valla mukemmel umarım cınayetı yazar ıslememıstır adamın dıger kıtaplarıda muhtesem ama kım ısledı cınayetın romanını yazıp polıse yollar akıl ısımı